Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko wbiegło wprost przed nadjeżdżający samochód [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-10-20

Dziecko wybiegło ze sklepu wprost pod koła przejeżdżającego samochodu. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. Można było tego uniknąć, pamiętając o podstawowych zasadach ograniczonego zaufania na drodze. 

Akcje uświadamiające dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym są, o czym może świadczyć niniejszy przypadek, niezbędne, by uczyć właściwego zachowania na drodze. Brak rozwagi na drodze może zakończyć się tragicznie.

Dziecko wbiegło wprost przed nadjeżdżający samochód

"W lewo, w prawo, w lewo" – to zasada, która wpaja się młodym ludziom, aby ustrzec ich bez niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. W tym przypadku 10-letni chłopiec zupełnie je zignorował. Przedwczoraj około godziny 11:30 policjanci z Żor otrzymali wezwanie, z którego wynikało, że na ulicy Głównej w Żorach doszło potrącenia dziecka przez samochód osobowy.

Sytuacja miała miejsce w dzielnicy Osiny. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, w pierwszej kolejności sprawdzili stan zdrowia dziecka, któremu udzielono niezbędnej pomocy. Następnie ustalono przebieg zdarzenia.

Przeanalizowano nagrania z kamer znajdujących się w pobliżu. Przesłuchano też świadków zdarzenia, a mundurowi dowiedzieli się, że chłopiec wybiegł ze sklepu, po czym wbiegł, co widać na filmie, pod nadjeżdżający samochód osobowy – w miejscu, gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

Chwilę wcześniej dziesięciolatek zerknął w lewo i prawo, ale nie sprawdził, czy za busem, który przejechał, porusza się kolejny samochód i wtargnął przed nadjeżdżające z lewej strony renault clio.

Kierujący był trzeźwy i na szczęście jechał powoli… Po całym zajściu od razu pobiegł udzielić pomocy dziecku. Chłopiec celem dalszej, specjalistycznej diagnostyki zabrany został przez pogotowie ratunkowe do szpitala.