Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko wypadło z okna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Autor: w dniu 2023-08-27

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował dziś w Świerklańcu. Z okna mieszkania wypadł 3-letni chłopiec. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło dziś, 27 sierpnia, po godzinie 17.00 na terenie Świerklańca. Z okna domu, z wysokości pierwszego piętra, wypadł 3-letni chłopiec.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Plebiscytowej. Na miejsce skierowano wszystkie służby – policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomo, jak przekazał oficer prasowy tarnogórskiej policji sierż. szt. Kamil Kubica, że dziadkowie, którzy opiekowali się dzieckiem, byli trzeźwi, zaś poszkodowany malec – przytomny. Został przetransportowany, w stabilnym stanie, do szpitala w Katowicach-Ligocie. Wiele wskazuje zatem na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

-W niedzielę około godziny 17.00 w Świerklańcu 3-letni chłopczyk będący pod opieką dziadków z nieustalonych przyczyn wypadł z okna na pierwszym piętrze budynku jednorodzinnego. Na miejscu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w stanie stabilnym zabrało chłopca do szpitala w Katowicach – mówi sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji

Konieczne jest wyjaśnienie dokładnych okoliczności zdarzenia.