Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dzień Wszystkich Świętych w Piekarach Śląskich. Zmiany na drogach

Autor: w dniu 2023-10-30

Część zmian już wprowadzono, a kolejne nastąpią na dniach. W śląskich miastach trwają ostatnie przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych. 1 listopada trzeba się spodziewać zmian w organizacji ruchu w okolicach nekropolii.

Dzień Wszystkich Świętych wiąże się ze wzmożonym ruchem na ulicach, szczególnie w rejonie cmentarzy. Nie inaczej będzie w Piekarach Śląskich. Warto zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu.

Dzień Wszystkich Świętych w Piekarach Śląskich

Tradycyjnie już nastąpią zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające dojazd do cmentarzy:

  • Na ulicy Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ulicy gen. Ziętka do ulicy Bytomskiej. Na Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
  • Na ulicy Bednorza od skrzyżowania z ulicą Wentylacyjną do ulicy Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.
  • Na ulicy Miarki od DW911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ulicy Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa.

Dla odwiedzających cmentarze udostępniony będzie parking mieszczący się przy ul. Ziętka. 

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

Od 27 października godz. 15:00 do 2 listopada godz. 20:00 – ul. Kalwaryjska i ul. Bednorza

1 listopada od 6:00 do 21:00 – ul. Miarki

Zmiany organizacji ruchu wprowadzane są, żeby rozładować ruch spotęgowany w okresie świąt. Policjanci proszą wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Trzeba pamiętać, by parkować w miejscach do tego przeznaczonych i zwracać uwagę na znaki drogowe.

Zakazy ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o DMC powyżej 12t.:

31 października w godzinach 18:00-22:00

1 listopada w godzinach 8:00-22:00

Zasady funkcjonowania komunikacji publicznej w okresie Wszystkich Świętych

Warto pamiętać równocześnie, że 1 listopada przejazd liniami ZTM jest bezpłatny