Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych. Lądował LPR

Autor: w dniu 2023-09-06

Poważny wypadek w Zabrzu. Potrącona została kilkuletnia dziewczynka. Do szpitala transportował ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia, w którym poszkodowana została, co potwierdził oficer prasowy zabrzańskiej policji mł. asp. Sebastian Bijok, 8-letnia dziewczynka, doszło o 8.30 na przejściu dla pieszych na ulicy Piłsudskiego w Zabrzu.

Poszkodowane, nieprzytomne dziecko, które zmierzało do szkoły, zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego lądowanie zabezpieczali obecni na miejscu strażacy.

Za kierownicą samochodu osobowego siedziała 69-letnia kobieta. Była, co potwierdził mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji, trzeźwa.

-Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Na miejscu wykonano czynności zmierzające do zabezpieczenia śladów i ustalenia świadków tego zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku – mówi Bijok.

Dowiedzieliśmy się, w jakim stanie jest poszkodowana dziewczynka, która trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Jak przekazał nam rzecznik placówki, 8-latka jest przytomna, w stanie średnim stabilnym. Ze względu na charakter obrażeń pozostanie w szpitalu przez pewien czas na obserwacji.

Policja wyjaśnia przyczyny śmiertelnego potrącenia

Policja kolejny raz apeluje o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. To tym istotniejsze, że w okresie od 4 do 30 września 2023 r. prowadzone są działania informacyjno – edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły", których celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych.

Kluczowe jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz zmniejszenie prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

O rozwagę proszeni są zarówno kierowcy, jak i piesi. Mł. asp. Bijok zwraca się do najmłodszych z apelem o to, by na przejściu dla pieszych rozglądać się w lewo i prawo i nie wbiegać na pasy, bo takie zachowanie może być groźne, a nawet tragiczne w skutkach.

Fot. pixabay