Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja wyjaśnia przyczyny śmiertelnego potrącenia

Autor: w dniu 2023-07-20

Pieszy został potrącony przez furgonetkę. Zmarł, mimo prowadzonej reanimacji. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 

Lublinieccy policjanci wyjaśniają  pod nadzorem prokuratora okoliczności wypadku, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Woźnikach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy idący  ul. Woźnicką w kierunku ronda, został potrącony przez furgonetkę. Poszkodowany, pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji, zmarł.

Śmiertelne potrącenie w Woźnikach

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj o 9.45 na ulicy Woźnickiej w Woźnikach. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 53-letni pieszy został potrącony przez furgonetkę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu. Czynności procesowe przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. 40-letni kierujący furgonem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. W miejscu zdarzenia zorganizowano objazdy. Policjanci, pod nadzorem prokuratura, wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

"Pomimo licznych apeli policjantów z drogówki o ostrożność i rozwagę oraz wielu podjętych przez nich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nadal dochodzi do różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń. Wszyscy kierujący powinni bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, natomiast rowerzyści i inni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mogą zapominać o elementach odblaskowych, co w dużej mierze wpływa na ich bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku" – zwracają się policjanci w wydanym przez siebie komunikacie.