Teraz gramy:

Title

Artist
Background

EKUZ i paszporty w sobotę w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Autor: w dniu 2024-06-19

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach można wyrobić EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uprawniającą do korzystania ze wszystkich niezbędnych świadczeń zdrowotnych za granicą w czasie wyjazdów turystycznych lub zawodowych do większości krajów europejskich. Zbliża się też "paszportowa sobota".

Procedura wyrobienia EKUZ odbywa się w Biurze Obsługi Klienta ŚUW przy ul. Jagiellońskiej 25 w godzinach 9.00-15.00. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut, wnioski dostępne są na miejscu, a karta wydawana jest od ręki. Wymagane jest jedynie potwierdzenie tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Punkt będzie działał do piątku.

EKUZ uprawnia do wszystkich świadczeń zdrowotnych za granicą, które będą niezbędne do końca pobytu w danym kraju. Nie refunduje jednak leczenia planowanego. EKUZ nie jest kartą dla całej rodziny. Każdy jej członek otrzymuje swoją kartę, także dziecko. EKUZ jest ważna z dowodem tożsamości dziecka lub rodzica.

Będzie też można załatwić sprawy paszportowe w najbliższą sobotę. W tym dniu będzie prowadzona obsługa paszportowa w Oddziale Paszportowym w Katowicach, Terenowej Delegaturze Paszportowej w Bielsku-Białej i Częstochowie.

Obsługa paszportowa odbywać się będzie w godzinach od 9.00 do 14.00 – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji: http://rezerwacja.slask.eu. W tym dniu Kasa ŚUW będzie nieczynna. Opłaty za paszport będzie można dokonać kartą płatniczą na miejscu przy stanowisku obsługi paszportowej.

Foto i źródło: Śląski Urząd Wojewódzki