Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Eleni wystąpiła w MDK. Koncert w ramach akcji „Polska. Moc Kobiety”

Autor: w dniu 2023-03-26

Ukoronowaniem akcji "Polska. Moc Kobiety" organizowanej w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich był koncert Eleni. Artystka zaśpiewała swoje najbardziej znane utwory. 

Sobotnie wydarzenie, które honorowym patronatem objęła Sława Umińska-Duraj – Prezydent miasta oraz Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP było okazją zarówno do tego, by skorzystać z pomocy specjalistów z zakresy medycyny, jak i oddać się wrażeniom artystycznym.

"Polska. Moc Kobiety" – konsultacje medyczne i koncert

Pierwsza część akcji "Polska. Moc Kobiety" obejmowała konsultacje zdrowotne, badania i porady medyków w Miasteczku Zdrowia. W drugiej części imprezy, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, odbył się koncert Eleni z zespołem. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane. Widownia chętnie bawiła się i śpiewała przy utworach "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca", czy "Miłość jak wino". W imieniu Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent miasta, słowa uznania i podziękowania skierował do artystki i jej zespołu Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Serdeczne podziękowania i kwiaty z rąk prezydenta Krzysztofa Turzańskiego otrzymała także Barbara Dziuk – inicjatorka całej akcji.

W podziękowaniu, Barbara Dziuk uhonorowała statuetką "Ambasador Zdrowia", za wieloletnią współpracę oraz podejmowanie i wspólną realizację inicjatyw w zakresie profilaktyki zdrowotnej i działań prozdrowotnych w ramach kampanii "Razem Zadbajmy o Piękno i Zdrowie": Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego Małgorzatę Smoleń, Komendanta Wojewódzkiego Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Piotra Trząskiego oraz Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach prof. dr hab. n. med., Krzysztofa Składowskiego, onkologa.

Partnerami akcji Miasteczka Zdrowia byli: NFZ, Śląska Izba Lekarska w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o. o., Przychodnia Rejonowa "Jedynka" w Piekarach Śląskich, Przychodnia BI-MED w Tarnowskich Górach, MERITUM Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii w Sosnowcu, DRUMSETPRO SCHOOL   Szkoła Perkusyjna w Chorzowie. Sponsorem strategicznym: firma TAURON.