Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pompy insulinowe padły łupem złodziei

Autor: w dniu 2023-03-26

Pompy insulinowe niezbędne osobom chorującym na cukrzycę miały trafić do szpitala, ale stało się inaczej. Zostały skradzione, ale złodziei udało się szybko namierzyć. 

Policjanci z Sosnowca odebrali kilka dni temu zgłoszenie dotyczące włamania do samochodu kuriera, który tego dnia miał doręczyć paczki zawierające sprzęt medyczny. Jak się okazało, sprawcy z wnętrza pojazdu ukradli dwie pompy insulinowe o łącznej wartości prawie 19 tysięcy złotych, które miały trafić do sosnowieckiego szpitala.

Pompy insulinowe zostały skradzione

Sprawą skradzionych pomp zajęli się sosnowieccy kryminalni, którzy szybko ustalili tożsamość osób odpowiedzialnych za to zdarzenie, jednak ważniejsze jest to, że skradziony sprzęt medyczny udało się odzyskać. Dzięki temu będzie mógł służyć pacjentom szpitala. W wyniku ustaleń zatrzymano łącznie czterech mieszkańców Sosnowca. Trzech z nich usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem. Czwartemu zarzucono paserstwo. Dodatkowo okazało się, że wobec jednego ze sprawców sosnowiecki sąd orzekł karę pozbawienia wolności. 44-latek trafił już do aresztu.