Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Elka powraca po przerwie

Autor: w dniu 2023-04-26

Już w najbliższy weekend uruchomiona zostanie Kolej Linowa "Elka". Po kilkumiesięcznej przerwie odwiedzający będą mogli ponownie oglądać panoramę Parku Śląskiego na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko "Legendia". Równocześnie trwają prace przy budowie drugiej nitki Kolei Linowej "Elka" od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego.

W sobotę, 26 kwietnia br. uruchomiona zostanie Kolej Linowa "Elka" na trasie od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka "Legendia". Ze względu na prace związane z rozbudową Kolejki "Elki" o drugą nitkę na trasie do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki kursowanie kolejki wstrzymane zostało od grudnia 2022 r.

– Kolej linowa Elka to jedna z głównych atrakcji Parku Śląskiego, która cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej cieszymy się, że możemy udostępnić ją dla naszych gości na długi weekend majowy. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z nieco innej perspektywy – mówi Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej "Elka" od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego przebiega, jak informuje Miler, zgodnie z harmonogramem. Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej. Prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

Elka – jak przebiegają prace?

Trasa przejazdu drugiej linii "Elki" została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, powstała także droga technologiczna. Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu. Drugiej odcinek Kolei Linowej "Elka" ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2023 r.

Kolejka "Elka" kursować będzie przez długi weekend majowy w godzinach od 10.00 do 19.00, a następnie w dni powszechne z wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w weekendy w godzinach od 10.00 do 19.00.

Fot. Park Śląski

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest też na stronie parkslaski.pl.