Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywi lekarze w natarciu. Na celowniku seniorzy

Autor: w dniu 2024-01-17

Oszuści kolejny raz dali o sobie znać, tym razem wykorzystując metodę "na koronawirusa". W ciągu ubiegłego tygodnia na numer alarmowy wpłynęło kilka zgłoszeń od mieszkańców Tychów, z którymi skontaktowali się przestępcy i poinformowali, że ich bliscy zachorowali na COVID-19 i są w bardzo ciężkim stanie.

Oszuści cały czas modyfikują metody swoich działań. Sposobem na wyłudzenie pieniędzy, który stał się ostatnio szczególnie zauważalny – twierdzą policjanci – jest informowanie, zazwyczaj seniorów, że ich bliscy są ciężko chorzy na COVID-19 i konieczna jest droga terapia ratująca życie.

Oszuści żerują na dobrym sercu seniorów i ich obawach o życie najbliższych. Często grają na emocjach, informując o sporych wydatkach, które pomogą wygrać walkę z chorobą. W ten sposób wywierają presję i przekonują, że im szybciej zostaną przekazane pieniądze na leczenie, tym większą szansę na przeżycie będzie miał syn czy córka.

Na szczęście tych kilka zgłoszeń o próbach oszustwa, które wpłynęły w ciągu ubiegłego tygodnia, są dowodem na to, że mieszkańcy naszego miasta są czujni i mają świadomość, że przestępcy działają różnymi metodami. Wszyscy zgłaszający przerwali połączenie i nie dali się nabrać na przedstawioną im historię.

Policja przypomina, że nikt nie może żądać pieniędzy za leczenie chorego, leki czy diagnostykę. Nie dajmy się oszukać! Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.