Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Karolczak: Im szybciej Katowice staną się większe, tym lepiej dla wszystkich, którzy żyją wokół obecnych Katowic

Autor: w dniu 2024-01-17

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o śląskich miastach, ich infrastrukturze i badaniu realizowanym przez Uniwersytet Jagielloński.

-Jeśli mówimy o miastach okalających Katowice, to one coraz częściej mają funkcję sypialni Katowic – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.  -Wiemy, że prezydent Katowic nie ma gdzie zapraszać inwestorów, choć są zainteresowani. Jak im się proponuje miasto sąsiednie, nie są już zainteresowani – dodaje.

-Im szybciej Katowice staną się większe, tym lepiej dla wszystkich, którzy żyją wokół obecnych Katowic i lepiej dla całej aglomeracji, bo ta lokomotywa będzie miała więcej siły. Katowice są lokomotywą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, mogłyby rozwijać się jeszcze szybciej, jeszcze lepiej, tych inwestorów mogłoby być jeszcze więcej, ale z jakichś przyczyn nie jest to możliwe – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.