Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywi lekarze wyłudzali pieniądze

Autor: w dniu 2023-02-20

Fałszywi lekarze oszukiwali na terenie województwa. Duetowi przedstawiono łącznie 9 zarzutów. 

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa dokonanego na szkodę mieszkanki dzielnicy Pogoń, ale poszkodowanych było więcej.

Fałszywi lekarze znikali bez śladu

W zeszłym roku do drzwi jednego z mieszkań zapukała kobieta w średnim wieku. Podając się za lekarkę, nakłoniła swoją ofiarę do zakupu aparatury wspomagającej rzekomo poprawę wzroku. Po wszystkim zniknęła bez śladu, a kobieta nie otrzymała zamówionych przedmiotów. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że ją oszukano, zgłosiła sprawę Policji.

Przestępstwa w dwóch miastach

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że oszustka dokonała jeszcze innych przestępstw, których ofiarami byli mieszkańcy Sosnowca oraz Bielska-Białej. W niektórych przypadkach kobiecie towarzyszył mężczyzna, 31-letni mieszkaniec Sosnowca. Policjanci zatrzymali parę, po czym przedstawili kobiecie 9 zarzutów za popełnienie oszustw oraz innych przestępstw, między innymi kradzieży dokumentów. Towarzyszącemu jej mężczyźnie ogłoszono 3 zarzuty, w tym także za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że zarówno zatrzymana kobieta, jak i mężczyzna byli już w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Wobec 46-latki Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KMP Sosnowiec