Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywi pracownicy administracji okradli seniorkę

Autor: w dniu 2023-04-09

Seniorka była przekonana, że odwiedzili ją pracownicy administracji, którzy przyszli sprawdzić jakość wody płynącej z kranu. Niestety pomyliła się, a jej nieproszeni goście okazali się oszustami.

Zdarzenie miało miejsce w środę. Tego dnia do 92-latki, która mieszka w centrum Zabrza przyszedł nieznany jej wcześniej mężczyzna wraz z kobietą. Podawali się za pracowników administracji i weszli do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia jakości wody płynącej z kranu.

Fałszywi pracownicy administracji okradli seniorkę

Kobieta odwróciła uwagę 92-latki rozmową, a w tym czasie mężczyzna przeszukał mieszkanie i zabrał z niego 5 tysięcy złotych. Seniorka zorientowała się, że została okradziona, dopiero kiedy oszuści opuścili jej mieszkanie.
Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych podających się za pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu – zaznaczają policjanci – zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.