Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywy alarm bombowy. „Żartowniś” w areszcie

Autor: w dniu 2023-03-07

Fałszywy alarm, jak mógł sądzić ten, kto go wywołał, miał pozostać bezkarny. Sprawca przeliczył się, a teraz odpowie za to, co zrobił.  

Mężczyzna zawiadomił służby ratunkowe o podłożeniu ładunku wybuchowego w Centrum Handlowym na terenie Jaworzna. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że rozmówca wprowadził służby w błąd. Sam sprawca nie zostanie bezkarny.

Fałszywy alarm bombowy w centrum handlowym

W piątek po południu dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Centrum Handlowym w Jaworznie. Informacja trafiła do wszystkich służb w mieście. Z budynku ewakuowano 1000 osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu przez policjantów z grupy pirotechnicznej okazało się, że alarm był fałszywy. Następnie przystąpiono do poszukiwań "bombera".

Sprawca "żartu" odnaleziony

Kryminalni z jaworznickiej komendy bardzo szybko namierzyli sprawcę głupiego żartu. Został zatrzymany po niespełna 2 godzinach w pobliżu Centrum Handlowego. 47-latek trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają i przestrzegają autorów takich "żartów" przed konsekwencjami. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki, jak informują, na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.