Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywy policjant okłamał seniora

Autor: w dniu 2022-12-14

Cały czas nie brakuje oszustów podających się za policjantów. Najczęściej żerują oni na łatwowierności seniorów, dlatego ostrzeżeń nigdy za wiele.

Był poniedziałkowy wieczór, kiedy do 74-letniego mieszkańca Bielska-Białej zadzwonił oszust, podając się za policjanta. Najczęściej takie rozmowy zwiastują problemy i dokładnie tak było w tym przypadku.

Fałszywy policjant opowiedział historię córki

Mężczyzna, który rozmawiał ze starszym mężczyzną, oświadczył, że potrzebuje znacznej sumy gotówki, gdyż córka 74-latka, prowadząc samochód, potrąciła pieszego. Dalszy ciąg rozmowy jest niedorzeczny. Pieniądze, jak utrzymywał oszust, są potrzebne, bo – jak stwierdził – może złamać procedury i spowodować, że córka nie odpowie za zdarzenie. Oszuści są bezczelni, bo robią wszystko, bo rozmowy były możliwie jak najbardziej wiarygodne. W trakcie rozmowy w tle było słychać, jak informuje bielska policja, płacz kobiety.

Sprawcy natłokiem informacji i działaniem pod presją czasu ostatecznie doprowadzili do tego, że senior przekazał im 40 tysięcy złotych i ponad 2 tysiące euro.

Źródło: KMP Bielsko-Biała