Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ferie zimowe w Legendii. Start już jutro! Co przygotowano?

Autor: w dniu 2024-01-26

Co można robić podczas ferii zimowych? Propozycję dla dzieci i młodzieży ma Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, która przygotowała dla swoich gości program warsztatów, animacji i spotkań z ciekawymi osobami, które odbywać się będą w Jamie Bazyliszka – multimedialnej, rodzinnej sali zabaw. Dodatkowo w parku cały czas odwiedzać można świetlną wystawę Garden of Lights Piękna i Bestia.

W Legendii Magiczne Ferie startują już w sobotę, 27 stycznia. Każdego dnia, aż do 11 lutego otwarta tutaj będzie Jama Bazyliszka – wyjątkowa sala zabaw, która w godzinach od 10:00 do 15:30 zaprasza do zabawy oraz do skorzystania z dodatkowych atrakcji, które pobudzą kreatywność i zachęcą najmłodszych do poznawania świata.

– Każdego dnia ferii odbywać się będą spotkania, warsztaty i animacje o różnorodnej tematyce, tak, aby została zaspokojona ciekawość dzieci o różnorodnych zainteresowaniach. I tak, mali artyści podszkolą swoje umiejętności pod okiem zawodowych aktorów, pasjonaci kwiatów stworzą własne wianki, miłośnicy węży i pająków staną oko w oko z tymi niezwykłymi zwierzętami, a magicy spotkają iluzjonistę, który nauczy ich kilku nowych sztuczek – wylicza Izabela Kieliś, commercial manager w Legendii.

Nie zabraknie także, jak informują przedstawiciele Legendii, kreatywnych zabaw – na gości sali zabaw czekają warsztaty taneczne, podstawy fotografii i tajniki charakteryzacji.

Szczegółowy plan warsztatów i animacji znaleźć można na stronie www.legendia.pl. Wszystkie dodatkowe aktywności są dostępne bez dopłat w cenie biletu wstępu do Jamy Bazyliszka, lecz na część z nich obowiązuje rezerwacja miejsc – zapisy w dniu wydarzenia przy kasie.

Warto pamiętać, że Jama Bazyliszka to 2000 m2 przestrzeni do zabawy, obejmującej nie tylko interaktywnego Bazyliszka, ale również ogromny rura park – Gaj Urwisów, game room z automatami w trybie free, czy wypożyczalnię gier planszowych. Bilety do Jamy dostępne są już od 19 zł, a dla posiadaczy Podwójnie Magicznych Biletów Sezonowych i Magicznego Biletu Sezonowego na lato 2024 (aktualnie już w sprzedaży!) codzienne odwiedziny w Jamie możliwe są za darmo.

Natomiast codziennie od godz. 16:00 dla wszystkich chętnych otwarta będzie w Legendii świetlna wystawa Garden of Lights. Podczas relaksującego, wieczornego spaceru na zwiedzających czeka opowieść o Pięknej i Bestii, których historia została przedstawiona za pomocą świecących lampionów. W sumie w Garden of Lights w Legendii czeka pół miliona lampek, świetlne photopointy i dodatkowo, w cenie biletu, wybrane karuzele Legendii, w tym m.in. uwielbiana przez dzieci karuzela wiedeńska i diabelski młyn Legendia Flower. Na spacer możesz zabrać gorące kakao z bitą śmietaną i piankami lub inne napoje, które oferują punkty gastronomiczne w całym parku. Szczegółowe informacje o wystawie i cennik znajduje się na stronie Garden of Lights – Piękna i Bestia Chorzów.