Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W najbliższą niedzielę, 3 września w Centrum Kultury Śląskiej w Pałacu w Nakle Śląskim, zainaugurowana zostanie I edycja Festiwalu "Okno na świat". Jego celem jest cykliczne prezentowanie kultury  i tradycji różnych narodów żyjących i tworzących w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem nacji zamieszkujących Śląsk.

Pierwsza, tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest Ukrainie – jej tradycji  i wieloaspektowej kulturze. Głównym wydarzeniem festiwalowym będzie wystawa ukraińskich Ikon domowych będących unikatową, prywatną kolekcją Olgi Bohomolec oraz wystawa fotograficzna ukazująca skutki działań wojennych w kontekście niszczenia zabytków kultury ukraińskiej. Wystawy będzie można oglądać w Pałacu do 31 października.

W dniu otwarcia Festiwalu odbędą się także plenerowe warsztaty artystyczne z motania ukraińskich lalek, malowania ludowych motywów ukraińskich, wytwarzania świec, wicia wianków; warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie będziemy lepić ukraińskie pielmieni,  degustować tradycyjne ukraińskie potrawy i słodycze – mówi nam Anna Kempa z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Radio Piekary jest patronem medialnym pierwszej edycji Festiwalu Kultur "Okno na świat".

Informacja gdzie i kiedy:

Pałac Hrabiów von Donnersmarck w Nakle Śląskim – siedziba Centrum Kultury Śląskiej

termin: od 03.09.2023r. godz. 15.00 do 31 października 2023 roku

 

Link do wydarzenia: https://cekus.pl/kalendarium-wydarze%C5%84/festiwal-kultur-okno-na-swiat/
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/277650758226701?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D