Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na działce odnaleziono ciało. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Autor: w dniu 2023-08-28

W Poczesnej w powiecie częstochowskim odnaleziono ludzkie szczątki. Dotąd znanych było niewiele szczegółów, ale dziś poznaliśmy wstępne wyniki sekcji zwłok. 

Osoby prowadzące 19 sierpnia prace ziemne w Poczesnej w powiecie częstochowskim natknęły się na makabryczne znalezisko. Odnaleziono tam ludzkie szczątki.

Pojawiają się informacje, z których wynika, iż to ciało mężczyzny zaginionego w 2021 roku. To jeden ze scenariuszy, jednak nie został on jeszcze oficjalnie potwierdzony. Tymczasem prokuratura informuje o pierwszych, wstępnych wynikach sekcji zwłok.

Makabryczne znalezisko podczas prac ziemnych!

Prace prowadzone były, jak informuje "Fakt", przy ulicy Południowej w Poczesnej. Właściciel udostępnił, jak podaje "Fakt" część swojej nieruchomości najemcom, którzy prowadzili w tym miejscu remont. Jakiś czas temu informowano o tym, że odnalezione szczątki należą do mieszkańca Poczesnej Tomasza Z., który był uznawany za zaginionego. Miał często bywać w tym miejscu. Co wykazała przeprowadzona sekcja zwłok?

– Po przeprowadzonej sekcji wstępne wnioski sformułowane przez biegłe pozwalają na stwierdzenie, że przyczyną śmierci tej osoby były obrażenia głowy spowodowane narzędziem tępokrawędzistym. Jednocześnie w trakcie sekcji został pobrany materiał do badań DNA, które mają na celu zweryfikowanie podejrzeń co do tożsamości osoby, do której należą zwłoki – mówi w rozmowie z reporterem Radia Piekary Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W sprawie wszczęto śledztwo, jak mówi prok. Wróblewski, dotyczące pozbawienia życia osoby o nieustalonej tożsamości. Oprócz badań genetycznych, przeprowadzone zostaną również badania toksykologiczne i histopatologiczne. Jedna z hipotez zakłada, że zwłoki należą do 40-letniego mężczyzny, który zaginął dwa lata temu. Na razie nikomu nie przedstawiono w tej sprawie zarzutów.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa. Przesłuchano dotąd i po przesłuchaniu wypuszczono jedną osobę. Ma status świadka.

Źródło: Radio Piekary; "Fakt"