Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Firmy informatyczne oszukiwały na fakturach

Autor: w dniu 2023-01-09

Fikcyjne umowy, nierzetelne faktury i wyłudzanie pieniędzy z podatków. W sprawie zatrzymano pięć osób. To mieszkańcy kilku śląskich miast.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali pięć osób. Są one podejrzane o wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami opiewającymi ma kwotę około 30 milionów złotych oraz oszustwa podatkowe, w wyniku których Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 6 milionów złotych.

Firmy informatyczne wyłudzały pieniądze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju, w związku z prowadzonym śledztwem, zatrzymali pięć osób podejrzanych o oszustwa podatkowe. Chodziło o wystawianie fikcyjnych umów oraz nierzetelnych faktur przez firmy informatyczne. Zarządzający firmami lub członkowie zarządów wyłudzali pieniądze z podatków, deklarując niższe niż w rzeczywistości wpływy. Oszuści posłużyli się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę około 30 milionów złotych, w wyniku czego Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 6 milionów złotych. Tymczasowo aresztowani to mieszkańcy Gliwic w wieku 48 i 46 lat. Wobec pozostałych mężczyzn: 46-letniego mieszkańca Chorzowa, 43-letni mieszkańca Gliwic oraz 54-letniego jastrzębianina prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym, oprócz dotkliwych kar finansowych, grozi do 15 lat więzienia.

Fot. zdjęcie ilustracyjne pixabay