Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Wysypisko śmieci w lesie

Autor: w dniu 2023-01-09

Wysypisko śmieci powstało w miejscu, gdzie w przeszłości znajdowały się zakłady chemiczne.

W odradzającym się lesie zrobili sobie wysypisko. Porozrzucane opony, stare lodówki, mnóstwo plastiku i kabli – taki widok zastał jeden z mieszkańców podczas spaceru w okolicy byłych zakładów chemicznych w Tarnowskich Górach.

Wysypisko w lesie na terenie Tarnowskich Gór

Jak się okazuje, o nielegalnym procederze już kilka miesięcy temu wiedział tarnogórski magistrat. Były podejmowane interwencje:

-Wysypisko odpadów na otwartym terenie po byłych Zakładach Chemicznych należy do osób prywatnych. To nie jest teren miejski. To jest teren kilku osób prywatnych. Miasto kilka miesięcy temu nakazało właścicielom terenu usunąć odpady, jednak właściciele terenu odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Czekamy na decyzję SKO, dopiero wtedy będzie można podjąć następne działania. Mamy też nadzieję, że SKO utrzyma naszą decyzję w mocy – mówi Ewa Kulisz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach

Zapewnia równocześnie, że magistrat nadal będzie monitorował sprawę nielegalnego wysypiska śmieci. Mają być podejmowane kolejne działania zmierzające do uprzątnięcia terenu.

Fot. archiwum RP/zdjęcie ilustracyjne