Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Grozili w internecie prezydentowi Chorzowa. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2024-03-07

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala był ofiarą hejtu szerzonego w internecie. Wiadomo, że zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za nienawistne wpisy umieszczone w sieci.

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy myśleli, że mogą bezkarnie grozić innym w internecie. Na jednym z portali społecznościowych umieścili wpisy,  jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, skierowane przeciw prezydentowi Chorzowa Andrzejowi Kotali.

Grozili w internecie prezydentowi Chorzowa. Zatrzymano dwóch  mężczyzn

W poniedziałek do chorzowskich policjantów wpłynęła informacja, że na jednym z portali społecznościowych dwie osoby umieściły wpisy atakujące, co nieoficjalnie ustaliliśmy, prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotalę. Dotyczyły "gróźb pozbawienia życia i nawoływania do tego".

Kryminalni zatrzymali wczoraj obu mieszkańców Chorzowa. To mężczyźni w wieku 26 i 33 lat. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u młodszego z nich policjanci znaleźli narkotyki.

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za groźby i posiadanie środków odurzających, z kolei 33-latek usłyszał zarzut publicznego nawoływania do zbrodni.

Przyznając się do winy, swoje wpisy w internecie tłumaczyli jako nieprzemyślane i głupie żarty. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, ponadto nie mogą się zbliżać i kontaktować z pokrzywdzonym. Grożą im 3 lata więzienia.

Grożono śmiercią prezydentowi Chorzowa. "Kampania nabrała charakteru gangsterskiego"