Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Odbierak” w areszcie. Brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”

Autor: w dniu 2024-03-07

Częstochowscy kryminalni zatrzymali 20-latka, który metodą "na policjanta", wspólnie z innymi osobami, usiłował wyłudzić od 85-letniej kobiety 70 tysięcy złotych. Czujna seniorka nie dała się oszukać i powiadomiła Policję.

4 marca o godzinie 14.00 policjanci wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy otrzymali informację o 85-latce, która prowadzi rozmowę telefoniczną z mężczyzną podającym się za funkcjonariusza Policji.

Rzekomy policjanci zapewniał w rozmowie z seniorką, że prowadzona przez niego akcja jest planowana wobec sprawców, którzy już od tygodnia obserwują jej mieszkanie i chcą ją okraść. Tutaj historia przybrała obrót podobny jak miało to miejsce już wielokrotnie.

Mężczyzna powiedział starszej kobiecie, że w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć gotówkę, którą dysponuje, a potem zatrzymać złodziei. Ofiara została poinstruowana o konieczności przekazania wszystkich swoich oszczędności mężczyźnie, który wkrótce miał się pojawić pod jej drzwiami.

Czujna seniorka w porę zorientowała się, że może to być oszustwo i zaalarmowała Policję. Tak zwany odbierak, który przyjechał pod wskazany adres, od razu został zatrzymany. 20-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzut usiłowania oszustwa.

Wczoraj został doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.