Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariusze KAS oskarżeni

Autor: w dniu 2022-12-19

Kilkadziesiąt osób oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej urządzającej nielegalne gry hazardowe. Prokuratura Krajowa z Katowic skierowała do sądu trzy akty oskarżenia w tej sprawie. Wśród oskarżonych funkcjonariusze KAS.

Prokurator oskarżył w sumie 35 osób, w tym 10 obecnych i byłych funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, a także 1 osobę pracującą w Straży Miejskiej, spośród których 9 oskarżono o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnych gier hazardowych oraz przyjmowanie łapówek w zamian za informowanie organizatorów procederu o planowanych kontrolach w punktach z grami hazardowymi. Pozostałe osoby oskarżono o niedopełnienie obowiązków służbowych związanych z walką z przestępczością hazardową. Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Ponadto prokurator oskarżył 24 pracowników punktów z grami hazardowymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnych gier hazardowych oraz udział w prowadzeniu takich gier. To oni wpuszczali klientów do lokali, wypłacali im pieniądze, a także zamykali lokal w momencie otrzymania od organizatorów procederu ostrzeżeń o możliwych kontrolach służby celno – skarbowej.

W toku postępowania prokurator dokonał zabezpieczeń majątkowych na mieniu oskarżonych w wysokości ponad 8 milionów złotych. Aktualnie w toku śledztwa występuje 104 podejrzanych.

Źródło: Prokuratura Krajowa