Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Gwałt w Zabrzu. Sprawcę namierzyli łowcy głów

Autor: w dniu 2024-04-17

Wydano za nim list gończy, a działania podejmowane przez śledczych przyniosły spodziewany skutek. Namierzono i zatrzymano mężczyznę, który dopuścił się gwałtu na terenie Zabrza.

Łowcy głów, czyli policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali poszukiwanego 56-latka. Wydano za nim list gończy za gwałt, którego dopuścił się przed laty.

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Okręgowy w Krakowie za zgwałcenie, którego dopuścił się w 2008 roku na terenie Zabrza. Za to przestępstwo, jak informuje policja, był poszukiwany od października 2023 roku, natomiast w lutym tego roku został za nim wystawiony list gończy.

Śląscy łowcy głów ścigają sprawców najgroźniejszych przestępstw, dlatego na początku marca tego roku śledczy przejęli zabrzańską sprawę i ustalili prawdopodobne miejsce ukrywania się poszukiwanego. Przebywał, jak się okazało, na terenie jednego z osiedli w Krakowie. Został zatrzymany, kiedy rano wychodził z mieszkania, które wynajmował wraz z partnerką.