Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Happening „Piekary Razem” coraz bliżej

Autor: w dniu 2024-04-17

Zapowiadali to już kilka dni temu i… wszystko jest już jasne. Mowa o happeningu "Piekary Razem", który odbędzie się już za nieco ponad dwa tygodnie na terenie Piekar Śląskich.
Społecznicy działający w Piekarach Śląskich kolejny raz łączą siły, by zrobić coś dobrego. Tym razem mowa o happeningu pod nazwą "Piekary Razem", który odbędzie się 4 maja 2024 roku na terenie u stóp Kopca Wyzwolenia. Szczegóły zapowiedzieli wspólnie, podczas przekazu na żywo, Radosław Palacz, Tomasz Dawid i Maciej Gwóźdź:
Jakie cele przyświecają organizatorom spotkania? Przede wszystkim chodzi, jak zaznaczają, o zintegrowanie mieszkańców Piekar Śląskich i miast ościennych, ale nie tylko, bo ważne jest również to, podkreślają, by posprzątać teren wokół Kopca Wyzwolenia. Dbanie o otoczenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie miasta to jedyna istotna idea, ponieważ zapowiadana jest też akcja charytatywna na rzecz Ireneusza Malornego, którego historię – w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga – opisaliśmy w artykule "Ireneusz z Piekar Śląskich walczy z rakiem. Potrzebuje wsparcia #RadioPiekaryPomaga".

Happening "Piekary Razem" – jak prezentuje się harmonogram wydarzenia?

Wszyscy uczestnicy wydarzenia, niezależnie od wieku, znajdą coś dla siebie. Jak prezentuje się harmonogram wydarzenia, które rozpocznie się 4 maja o 12.30? Szczegóły poniżej:
12:30 – zbiórka osób chętnych do sprzątania terenu wokół Kopca Wyzwolenia,
13:00-15:00 – Sprzątanie terenu wokół Kopca Wyzwolenia,
15:00 – sety muzyczne w wykonaniu DJ-a Wojtasa,
15:30-16:00 – Zumba z Aleksandrą Zydyk,
16:00-16:30 – taneczny challenge,
16:30 – instruktaż dotyczący pierwszej pomocy przeprowadzony przez piekarski WOPR,
17:00 – rozpalenie ognisk, działania na rzecz wsparcia Ireneusza Malornego,
17:30 – Mini Koncert (TD Tomasz ,,HAJA" Dawid i Magdalena Pal),
18:30 – gry i zabawy (m.in. przeciąganie liny),
19:00-20:00 – muzyka i tańce
20:00 Zakończenie Happeningu.

Happening "Piekary Razem" – jakie działania dotąd podjęto?

Organizatorzy poinformowali w mediach społecznościowych, jakie działania podjęli dotąd na rzecz wydarzenia. Wiadomo, że w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie złożone zostały niezbędne dokumenty, poinformowano też Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich, Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich, a dodatkowo zgromadzono wiele osób – przedsiębiorców i osób prywatnych – które zadeklarowały chęć pomocy w zakresie muzyki, opału na ognisko i wszystkiego innego, co niezbędne, by wspólnie spędzony czas był jak najprzyjemniejszy, chodzi zatem o prowiant i napoje. W jaki sposób chętni będą mogli wesprzeć zbiórkę na rzecz Ireneusza Malornego i co otrzymają w zamian?
"Podczas happeningu w zamian za wsparcie zbiórki dla Irka, będą rozdawane pakiety ogniskowe, w skład którego wchodzą: wuszt+żymła+zymft+ketchup – wartość 15 zł. Oprócz ogniskowych smakołyków będą też inne atrakcje dzięki którym będzie możliwość wsparcia zbiórki dla Irka. Forma wsparcia: jeżeli Irkowi uda się załatwić puszki z fundacji, pieniądze można będzie wrzucać bezpośrednio do skarbonki, jeżeli takiej nie będzie, to jedynym, możliwym, zgodnym z prawem sposobem wsparcia, będzie płatność blik na konto internetowej skarbonki Irka. Niestety nie ma innej możliwości, a żaden z nas nie będzie łamał prawa" – opisuje szczegóły Radosław Palacz.
Happening zakończony będzie oficjalnie o 20.00. Ci, którzy chcieliby włączyć się w organizację wydarzenia, mają taką możliwość.
"Masz jakiś pomysł, chcesz nas wspomóc, lub po prostu nam pomóc w tym wydarzeniu, pisz komentarz pod tym postem lub wiadomość prywatną do Maciej Gwóźdź lub Tomasz Dawid" – informuje Radosław Palacz, który zaznaczył równocześnie, że nie będzie miał możliwości uczestniczyć w akcji.
Podkreśla przy tym, że już niebawem podane zostaną termin i miejsce spotkania organizacyjnego, które dedykowane jest dla osób chętnych do wsparcia wydarzenia.