Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Siatkarki otrzymywały niewybredne wiadomości. Złapano podejrzanego

Autor: w dniu 2024-04-17

Wiadomości, które otrzymywały siatkarki Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała nie nadają się do publikacji, ale ten, kto je prawdopodobnie wysyłał, nie został bezkarny. Został namierzony i złapany.

Siatkarki z Bielskiego Klubu Sportowego Bostik ZGO Bielsko-Biała otrzymały w zeszłym roku, za pośrednictwem jednej z aplikacji, wulgarne groźby. Postanowiły wtedy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do działań ruszyły służby, których działania przyniosły spodziewany skutek.

Siatkarki otrzymały niewybredne wiadomości. Namierzono i złapano podejrzanego

W związku z tym, co zaszło, do akcji przystąpili policjanci Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Ich działania, podejmowane wspólnie z bielskimi mundurowymi, przyczyniły się do tego, że niezbędne czynności ukierunkowano i podjęto 12 kwietnia w małej miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego. Śledczy zapukali do drzwi zaskoczonego sytuacją 32-latka, który został następnie przetransportowany do budynku bielskiej policji. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie.

– Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do prokuratury celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru oraz zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi – mówi st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy bielskiej policji.

Policjanci podkreślają, że ci, którzy podejmują w internecie działania niezgodne z prawem, nie mogą czuć się bezkarnie.