Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatek raniony nożem. Zatrzymano jedną osobę

Autor: w dniu 2024-04-17

Nastolatek wracał ze szkoły do domu, kiedy został raniony nożem przez przypadkowego mężczyznę. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów zatrzymany został mężczyzna, który ranił nożem 16-latka. Do zdarzenia doszło na trasie autobusu linii M2, który z Katowic jechał do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice Strefa Kultury 46-latek groził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka.

Na to wszystko zareagowali pasażerowie, którzy złapali mężczyznę i powiadomili policję. Alarmowo na miejsce zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze NGW OPP Katowice zatrzymali agresora. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przyznał policjantom również, że zażywał narkotyki.

– Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła do szpitala nastolatka – informuje kom. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie ataku mężczyzny na nastolatka. Zbierany jest m.in. materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, powoływani biegli.