Teraz gramy:

Title

Artist
Background

27-latek zaatakowany nożem. Znane są okoliczności zdarzenia

Autor: w dniu 2023-12-19

Do ataku z użyciem noża doszło wczoraj na terenie Jaworzna. Mężczyzna został zaatakowany nożem, zaś napastnik zniknął z miejsca zdarzenia. Teraz śledczy ujawniają nowe fakty dotyczące zdarzenia.

Przed atakiem miał pokłócić się ze swoją ofiarą. W policyjnym areszcie jest już 42-latek, który wczoraj na ulicy Kolbego w Jaworznie nożem pociął 27-latka. Wcześniej miało dość między mężczyznami do kłótni.

– Dwukrotnie ugodził nożem w okolicach lewej pachy 27-letniego mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnie przed atakiem pomiędzy między mężczyznami doszło do utarczki słownej, szarpaniny, podczas której sprawca zaatakował – mówi mł. asp. Justyna Wiszowaty z policji w Jaworznie.

Co jeszcze wiadomo w zakresie wykonanych dotąd czynności?

– Nie było bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Mężczyzna został wytypowany na podstawie ustaleń operacyjnych oraz rysopisu tworzonego z udziałem pokrzywdzonego. Z naszych ustaleń nie wynika, aby sprawcą była osoba bezdomna. Jest to mieszkaniec Jaworzna. Na chwilę obecną nie odnaleziono narzędzia zbrodni. Nadal trwają czynności w celu jego odnalezienia i zabezpieczenia – dodaje mł. asp. Wiszowaty.

Śledztwo w sprawie napadu prowadzi już Prokuratura Rejonowa w Jaworznie. Sprawca ma zostać przesłuchany. Ranny 27-latek przebywa w szpitalu. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Atak nożownika w Jaworznie. Zatrzymano podejrzanego