Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Gwarki 2023. Cztery dni muzyki i dobrej zabawy!

Autor: w dniu 2023-09-11

Cztery dni zabawy, niezapomnianych koncertów i niezliczonych atrakcji. Takie właśnie były tegoroczne Gwarki!

Na tarnogórskiej scenie, podczas czterodniowego święta, wystąpili między innymi Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, KARAŚ/ROGUCKI czy Kult.

Oprócz wydarzeń na rynku odbyło się również wiele imprez towarzyszących takich jak spacer wernisażowy, piknik dla dzieci "Dookoła świata", oprowadzanie po Muzeum w Tarnowskich Górach, spotkanie z Krzysztofem Ledwoniem czy XIX Tarnogórski Bieg Sedlaczka, w którym udział wzięli między innymi uczniowie szkół – w tym Technikum Leśnego w Brynku czy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach:


Zgodnie z ponad 65-letnią tradycją ulicami Tarnowskich Gór przeszedł Pochód Gwarkowski. Z okazji 340. rocznicy wizyty Jana III Sobieskiego w mieście, to właśnie ta część pochodu została szczególnie zaakcentowana.

Gwarki są okazją do zaprezentowania się artystycznych grup dziecięcych i młodzieżowych, działających w Tarnowskich Górach na deskach sceny Tarnogórskiego Centrum Kultury. Wśród występujących znalazła się grupa wokalna z TCK w Opatowicach, Tarnogórska Szkoła Suzuki i wiele innych.

TCK zadbał również o zapewnienie wielu atrakcji dla najmłodszych takich jak występ iluzjonisty, pokaz i animacje cyrkowe, pokaz eksperymentów czy baniek mydlanych.

Klucz do bram miasta powrócił do przedstawicieli władz:

Zdjęcie wyróżniające: Tarnowskie Góry Srebrne Miasto