Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VII Bieg Charytatywny Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-09-11

Biegli i maszerowali z kijami. Wszystko po to, by wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. 

VII Bieg Charytatywny Pomagamy Durś odbył się 10 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ulicy Olimpijskiej 3. 

VII Bieg Charytatywny Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich

Pięciokilometrowa trasa wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Lecymy Durś wiodła przez Las Dioblina. Najmłodsi uczestnicy mieli z kolei okazję zmierzyć się na dystansach 200, 400 i 600 metrów. Na starcie stanęło ponad dwustu biegaczy i nordic walkerów.

Wśród kibiców znaleźli się: Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, ale i Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu, obecni też byli radni Bartosz Szołtysik i Stanisław Plajzner.

Wszystkim zawodnikom przyświecał jeden cel – zbiórka funduszy na cele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

– To niesamowite jak ten czas szybko leci. Dopiero z Bartkiem Szołtysikiem zastanawialiśmy się nad pierwszym biegiem, a tu już siódmy. Super, że ta impreza się tak rozwinęła. Nawet mimo pandemii były kontynuowane kolejne edycje. Zrobiła się z tego super impreza integracyjna – mówi Anna Bednarek, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich

Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się goście z różnych stron regionu, a także przedstawiciele władz miasta.

-Nie było łatwo. Wysoka temperatura, dużo wilgoci w powietrzu, ale trasa rekompensowała nam wszystko. Przepiękna, wijąca się ścieżkami lasu Dioblina – wymagająca, bo trochę błota, trochę korzeni, trochę kamieni. Nie wynik jest tutaj ważny, tylko chęć pomocy, dlatego pomagamy durś. Pomogliśmy Warsztatom Terapii Zajęciowej.  Wielkie podziękowania dla organizatorów – mówi prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która objęła wydarzenie patronatem honorowym

Chętni, oprócz tego, że mogli zmierzyć się z wymagającą trasą, mieli też okazję zakupić wypieki, jak i przedmioty wytwarzane przez podopiecznych WTZ, wśród których znalazły się kartki okolicznościowe, świeczniki i inne ozdoby. To nie wszystko, bo ci, którzy chcieli nieco zregenerować się po wysiłku, mogli skorzystać z masażu:

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale wykonane przez podopiecznych WTZ, a dla najlepszych 0 statuetki:

Fot. WTZ Piekary Śląskie

Wśród uczestników została rozlosowana nagroda główna, którą jest trzydniowa wycieczka do Pragi dla dwóch osób, którą ufundowało Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Piekary.