Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Hegemon Mysłowice rozegrał pierwszy mecz w sezonie

Autor: w dniu 2023-09-05

Rugbyści Hegemona Mysłowice mają za sobą pierwsze spotkanie w tym sezonie. Wprawdzie nie wygrali, ale jak sami podkreślają, jest lepiej niż w minionym sezonie, co sprawiło niemałą radość kibicom.

2 września Hegemon Mysłowice zmierzył się na wyjeździe ze Spartą Jarocin, zespołem, który zakończył miniony sezon na 2 miejscu w tabeli. Pierwszą połowę spotkania mysłowiccy rugbyści, jak sami przyznają, dość sennie, co pozwoliło gospodarzom wypracować przewagę 19:5.

Nie oznacza to, że reprezentanci mysłowickiego zespołu opadli z sił. Tuż przed gwizdkiem ogłaszającym koniec pierwszej części spotkania zdobyli przyłożenie, co dodało im skrzydeł i na początku drugiej połowy zdobyli kolejne przyłożenie, po którym nastąpiło kolejne. W ten sposób zespół z Mysłowic tracił do gospodarzy tylko 2 punkty. Nie oznacza to jednak, że gra na tym etapie była wolna od błędów. Te pojawiły się i przyniosły punkty gospodarzom. W efekcie Hegemon Mysłowice przegrał ze Spartą Jarocin 45:17.

–  Nikt z nas nie spodziewał się lekkiego meczu. Do Jarocina jechaliśmy jednak z nastawieniem na zdobycz punktową. Obraz gry długo utwierdzał nas w tym przekonaniu. Niestety ostatecznie byliśmy drużyną, która popełniła więcej błędów i wynik końcowy był korzystny dla przeciwników. Z pewnością widać poprawę w stylu naszej gry, w porównaniu z zeszłym sezonem aktualnie jesteśmy lepszą drużyną. Mocno wierzę w to, że już niebawem tablica wyników wskaże nas jako zwycięzców. – powiedział trener i prezes Hegemona Mysłowice Tomasz Penkal.

Sparta Jarocin v Hegemon Mysłowice 45:17
Punkty Sparta: Kacper Włodarek 15 (P, 5pd), Błażej Kalinowski 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Damian Tomczak 5 (P), Patryk Jankowski 5 (P), Szymon Włodarek 5 (P), Jacek Idzikowski 5 (P).
Punkty Hegemon: Dominik Styczeń 5 (P), Devion Young 5 (P), Jan Krawiec 5 (P), Grzegorz Soporski 2 (pd).
Żółte kartki: Patryk Jankowski (Sparta), Devion Young, Tomasz Penkal (obaj Hegemon).

Hegemon Mysłowice zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

Kolejny mecz mysłowiccy rugbyści zagrają u siebie, 16 września na Stadionie Rugby Wesoła (ul. Sportowa 2) podejmą AZS AWF Warszawa. Mecz rozpocznie się o 14:00.

Rugbyści z Mysłowic zapowiadają, że jeżeli tylko pogoda dopisze, to na kibiców oprócz sportowych emocji będą czekać także liczne atrakcje.