Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chojna znów tryumfuje i zapowiada kolejny start!

Autor: w dniu 2023-09-05

Mieszkaniec Piekar Śląskich nie próżnuje. Startuje w kolejnych wydarzeniach, kolekcjonując sukcesy. Mowa o Zygmuncie Chojnie, który pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem. 

Zygmunt Chojna informował kilka dni temu o swoim starcie w Spartan KOUTY NAD DESNOU: Ultra/ Trail – jego kolejnym biegu OCR Ultra. Podkreślał wtedy, że wielokrotnie stawał na podium podobnych zawodów. Zastanawiał się też, jak będzie tym razem.

Zygmunt Chojna z kolejnym sukcesem!

Mało tego. Okazało się, że zapowiadany start to "jeden z najtrudniejszych Spartanów Ultra z przewyższeniem ponad 3000 m". W planach było ukończenie go w czasie maksymalnie 10 godzin, co miało być przepustką do wygranej w kategorii wiekowej. Okazuje się, że udało się osiągnąć spodziewany sukces.

Wydarzenie odbyło się w miejscowości Kouty nad Desnou w Czechach. Sam start nie był wolny od błędów, które nie pozwoliły osiągnąć zamierzonego wyniku.

-W sobotę pobiegłem w Spartan KOUTY NAD DESNOU: Ultra/, cel jaki sobie postawiłem przed startem to ukończyć Ultra w 9-10 godzin. Niestety przez pomylenie trasy o 4 km i stracenia co najmniej 40 minut, nie udało mi się planu wykonać. Przebiegłem prawie 56 km i grubo ponad 3000 m przewyższenia. Ukończyłem bieg w czasie 10h i 9 min, co pozwoliło mi po raz 53 stanąć na pierwszym miejscu w biegach Spartana – informuje Zygmunt Chojna

Zastanawia się równocześnie nad tym, czy mógł zdobyć jeszcze lepszy wynik i zapowiada kolejny start.

-Tak bardzo oszczędzałem nogi na trasie, że po raz pierwszy po biegu Ultra Spartana nie bolą, szkoda ponieważ z tego wynika że pobiegłem trochę za wolno , jak na swoje możliwości. Teraz kolej na Spartan Trifecta Weekend Valčianska Dolina i Mistrzostwa Świata Spartan trifecta w Greckiej Sparcie – zapowiada Chojna

Piekarzanin Zygmunt Chojna z kolejnym sukcesem!

Zygmunt Chojna jest sportowcem, który zapisał się w piekarskich kronikach sportowych. Zdobył trzecie miejsce w plebiscycie "Nasi Sportowcy 2022" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich w kategorii Sportowiec Senior.

"Nasi Sportowcy 2022" w MDK