Artist
Background

„Nasi Sportowcy 2022” w MDK

Autor: w dniu 2023-04-22

Gala "Nasi Sportowcy 2022" odbyła się dziś w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Stała się okazją do wyróżnienia najpopularniejszych osób związanych ze światem sportu na terenie miasta.
Wyróżnienia przyznawane były w trzech kategoriach: Sportowiec Junior, Sportowiec Senior oraz Trener Roku. Głosowanie na najpopularniejszych w poszczególnych kategoriach odbywało się od 10 lutego do 17 marca, a głosować można było za pomocą specjalnej ankiety. W sumie oddanych zostało, jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, 10 045 głosów.

Gala "Nasi Sportowcy 2022" w MDK

Wydarzenie rozpoczęło się od występów artystycznych w wykonaniu zawodniczek UKS Azaria – Alicji Cieluch oraz Agaty Siwy, następnie na scenie pojawili się: zawodniczka klubu UKS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie Ilaria Naumenko oraz Jasiu Wikarek, a na zakończenie występów artystycznych zgromadzeni goście mogli zobaczyć pokaz żonglerki w wykonaniu Grzegorza Rygulskiego. Wręczenie wyróżnień rozpoczęło się od kategorii Sportowiec Junior, w tej kategorii najpopularniejsza okazała się Milena Ręka – UKS Azaria, miejsce drugie zajął Igor Greczel – Silesia Fight Gym, a miejsce trzecie zajął Tomasz Krawczyk. W sumie w tej kategorii nominowanych zostało 17 osób. Następnie wręczono wyróżnienia w kategorii Trener Roku. Najpopularniejszym trenerem roku 2022 został Adam Dyrda – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej, miejsce drugie zajął Mariusz Kempys – MKS Olimpia "Medex" Piekary Śląskie, a miejsce trzecie należało do Krystiana Gowika – Silesia Fight Gym. W sumie w tej kategorii nominowanych zostało 14 osób. Ostatnia kategoria w której przyznano nagrody to kategoria Sportowiec Senior. Najpopularniejszym sportowcem seniorem został Wiktor Leszczyński – kajakarstwo – AZS AWF Katowice, miejsce drugie zajęła Agata Siwy – UKS Azaria, a miejsce trzecie Zygmunt Chojna – startujący w biegach przeszkodowych OCR. W sumie w tej kategorii nominowanych zostało 13 osób. To jednak nie wszystko. Na zakończenie Gali przyznano wyróżnienia specjalne które otrzymali: Jacek Mazur – za 16 lat pracy jako działacz sportowy w klubie GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień, kibice roku 2022 to kibice MKS Olimpii "Medex" Piekary Śląskie a drużyna roku to zawodnicy MKS Olimpii "Medex" Piekary Śląskie, którzy w 2022 roku wywalczyli awans do Ligi Centralnej. Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wręczali Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego – Urszula Koszutska, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Natalia Ciupińska-Szoska, oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie Łukasz Ściebiorowski. Gospodarzem gali był Dyrektor MOSIR Piekary Śląskie Łukasz Tomczyk. Gośćmi wydarzenia byli również Przewodniczący Komisji Społecznej Stanisław Plajzner, Przewodniczący Komisji Budżetowo – Gospodarczej Maciej Czempiel, Radni Andrzej Wymysło, Czesław Wymysło, Mariusz Kempys, Dorota Duda, prezesi piekarskich stowarzyszeń sportowych, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, prezesi miejskich spółek oraz przedstawicieli służb mundurowych.