Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: niebawem remont Bytomskiej

Autor: w dniu 2023-09-05

Już za dwa dni rozpocznie się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Ile będą trwały prace? To zależy od pogody. 

Od czwartku, 7 września, rozpocznie się remont nawierzchni ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Wykonana będzie nakładka asfaltobetonowa, a dodatkowo zmieni się lokalizacja przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta Piekary Śląskie. 

Na czas prac wprowadzony będzie ruch wahadłowy. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki będzie wyłączona, a ruch będzie sterowany ręcznie.

Jak długo będą trwały opisywane prace? Termin zakończenia inwestycji uzależniony będzie od warunków atmosferycznych. Warto, jak radzi magistrat, zachować ostrożność i jeśli to możliwe omijać ten odcinek drogi.

Prace na ulicy Bytomskiej będą kosztować 644.982 złotych. Będą odbywać się, jak wspomniano, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana 2020 r. aż do skrzyżowania z ul. Ziętka).

W tym roku kompleksowo wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina (kwota 419.520 zł). Na oba zadania Piekary Śląskie pozyskały dotację z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności. To już kolejna w tym roku inwestycja drogowa w mieście.