Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarzanin Zygmunt Chojna z kolejnym sukcesem!

Autor: w dniu 2023-06-13

Piekarzanin Zygmunt Chojna, który zdobył trzecie miejsce w plebiscycie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich w kategorii Sportowiec Senior kolejny raz udowadnia, że wiek to tylko liczba. 

Zygmunt Chojna wystartował ostatnio w Mistrzostwach Europy OCR Spartana w Andorze. Podkreśla, że było to duże wyzwanie, a także podsumowuje osiągnięty wynik.

Zygmunt Chojna z kolejnym miejscem na podium

Wprawdzie doświadczony sportowiec jeszcze przed wylotem oznajmiał, że jedzie, by obronić tytuł Mistrza Europy Spartana w swojej kategorii wiekowej, jednak to nie było tym razem w jego zasięgu. Zaznaczył też, że będą to piąte z kolei Mistrzostwa Europy Spartana i liczył na trzeci tytuł Mistrzowski pod rząd. Jak faktycznie przebiegł ten start? Chojna, który już wielokrotnie udowadniał swoją znakomitą dyspozycję, potwierdził – choć sam nie jest zadowolony z wyniku – to, że liczy się w świecie biegów Spartan Race. 

-Zdobywam Wicemistrzostwo Europy OCR Spartana w swojej kategorii wiekowej. Niestety nie udało mi się obronić tytułu z zeszłego roku, był to najtrudniejszy bieg Spartana w jakim startowałem. W czasie pierwszej godziny miałem na liczniku zrobione 4 kilometry z haczykiem, pionowe kilometrowe podejścia pokonywałem często na czworakach – oznajmił Chojna w mediach społecznościowych, prezentując fotografie z wręczenia nagród.

W kolejnym poście dziękuje z kolei tym, którzy przyczynili się – na różne sposoby – do osiągnięcia sukcesu.

-Na początku chciałbym podziękować Piotr Jastrzębski, Wojciech Brys, Socios Silesia i Skarpa Bytom – Rozbark , bez Waszej pomocy nie wystąpił bym na tych Mistrzostwach. To był najtrudniejszy bieg Spartana w jakim pobiegłem, na pionowe podejścia wychodziłem na czworakach. Jestem zawiedziony swoim czasem i miejscem, dla wielu 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Europy w kategorii wiekowej byłby sukcesem, dla mnie niestety to porażka. Czasu jednak nie cofnę i postaram się na najbliższych Mistrzostwach Świata, wygrać swoją kategorie . Moje dokonania do tej pory w Mistrzostwach Europy Spartana to 2 razy Mistrzostwo i 2 razy Wicemistrzostwo w kategoriach wiekowych – dodaje Chojna.