Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zatrzymani z narkotykami. Kilka osób wpadło w powiecie tarnogórskim

Autor: w dniu 2023-06-13

Tarnogórscy wywiadowcy przy współpracy z kryminalnymi zatrzymali w ubiegłym tygodniu sprawców przestępstw, którzy mieli przy sobie narkotyki i prowadzili pod ich wpływem. Zatrzymani trafili do policyjnej celi i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. 

Policjanci z powiatu tarnogórskiego mieli w zeszłym tygodniu sporo pracy w zakresie przestępczości narkotykowej. Zatrzymano kilka osób, przy których znaleziono niedozwolone środki.

Zatrzymani z narkotykami w powiecie tarnogórskim

Pierwsza sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek wieczorem w Strzybnicy. Patrolujący tamten rejon wywiadowcy natknęli się na kierującego Oplem, którego znali i przypuszczali, że może posiadać przy sobie zabronione substancje. Na ulicy Kościelnej zatrzymali pojazd i skontrolowali kierującego, którym był 33-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Najpierw przebadano go alkomatem, bo było czuć od niego alkohol. Urządzenie wskazało 0,2 promila. Sposób, w jaki zachowywał się mężczyzna w trakcie kontroli, wcale nie wskazywał, że w jego organizmie znajduje się tylko alkohol, zatem… przebadano go narkotestem, które wstępnie wskazało obecność narkotyków. To jednak nie koniec. Gdy stróże prawa sprawdzili skrupulatnie pojazd, jakim się poruszał, znaleźli kilka działek amfetaminy i porcję marihuany. To jednak tylko czubek góry lodowej. Policjanci szybko ustalili, skąd jechał 33-latek i kogo odwiedził. Podejrzenie padło, że mężczyzna, u którego był kilka chwil wcześniej, również może posiadać zabronione substancje. Wszystko to potwierdziło się zaledwie kilka minut później, gdy mundurowi przyjechali w wytypowane miejsce i w drzwiach garażu zastali kolejnego, tym razem 35-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, który miał przy sobie nielegalny susz. Wszystkie zabezpieczone przez policjantów substancje zostały przebadane i potwierdzono, że były to narkotyki. Dodatkowo kierującemu pobrano krew do badania, aby potwierdzić wstępne wyniki policyjnego narkotestu. Obydwu czeka teraz odpowiedzialność karna.

Kolejny dzień tygodnia z narkotykami

Do drugiego zatrzymania doszło w piątkowy wieczór na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W oczy wywiadowców rzucił się osobowy Saab, którego kierujący zachowywał się podejrzanie. Wywiadowcy od razu zorientowali się, z kim mają do czynienia. Symptomy zażycia narkotyków, jakie wykazywał 42-letni tarnogórzanin, od razu potwierdził policyjny narkotest. Mężczyzna został zatrzymany i czekało go badanie krwi, które miało potwierdzić wstępny wynik narkotestu. Jednak zanim policjanci udali się do szpitala, sprawdzili, czy w jego mieszkaniu znajdują się inne zabronione substancje. Gdy byli już na miejscu, zastali jego znajomą, a przy niej podejrzany proszek. 31-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór od razu przyznała się mundurowym, że są to narkotyki i należą do niej.

Zatrzymany 35-latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających, natomiast 31-latkę, która noc spędziła w policyjnej celi, czeka odpowiedzialność za posiadanie kilkudziesięciu działek amfetaminy i kilka porcji meta-amfetaminy. O losie zatrzymanych zdecyduje teraz prokurator i sąd.