Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Helenka to wyjątkowe dziecko! Przyszła na świat w szpitalu Megrez

Autor: w dniu 2023-12-04

Helenka urodziła się w środę, 29 listopada o godzinie 2.46. Tuż po narodzinach ważyła 2630 g i miała 49 cm wzrostu. Dziewczynka jest jednocześnie, jak informuje szpital, 800 "Megreziątkiem" urodzonym w tyskim szpitalu. Z tej okazji Helenka otrzymała prezent.
Dumni i spełnieni rodzice – Ewa i Rafał Madejscy – są bardzo szczęśliwi i podkreślają, że każde narodziny dziecka to dla nich ogromna radość. Mama dziewczynki doceniła komfortowe warunki, profesjonalną opiekę i wsparcie podczas porodu. W imieniu córeczki odebrała w prezencie od Szpitala dużego, pluszowego misia, elektroniczną nianię oraz inne akcesoria przygotowane przez Oddział. Na przyjazd Helenki do domu czekają już jej tata oraz dwóch starszych braci – 6-letni Wojtek i 15-letni Adam.

Nowoczesna porodówka z wysokiej klasy sprzętem

Porodówka Szpitala Megrez – Z Tych Dobrze Urodzonych to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych porodówek na Śląsku. Pacjentki doceniają, jak chwali się szpital, wysoką jakość świadczonych usług oraz profesjonalną i empatyczną kadrę lekarzy i specjalistów. Sam Oddział Ginekologiczno-Położniczy niedawno przeszedł kompleksową modernizację. Nowoczesne i specjalistyczne wyposażenie, komfortowe warunki dla Pacjentek i liczne udogodnienia to coś, co ją wyróżnia.
Helenka to 800 noworodek w szpitalu Megrez
Szpital oferuje również, dzięki nowoczesnej wannie porodowej, możliwość porodu w wodzie, a każdy z 4 pokoi porodowych (Lawenda, Wiśnia, Stokrotka oraz Chabry) wyposażony jest w piłki, materace czy worki sako. Dzięki temu placówka stwarza rodzącym pacjentkom atmosferę intymności i przytulności. Oddział zapewnia także pełne bezpieczeństwo, dzięki monitoringowi KTG z podglądem do pokoju Nadzoru Położniczego oraz systemowi przyzywania personelu z pokojów porodowych i łazienek. Także w tym roku szpital, jako jeden z nielicznych na Śląsku, wprowadził pobyt dla osoby towarzyszącej pacjentce po porodzie w specjalnie przygotowanej i w pełni wyposażonej sali, która ma na celu stworzenie przytulnego i kameralnego miejsca zarówno dla Mamy z noworodkiem, jak i dla jej osoby towarzyszącej. W pokoju znajdziemy m.in. wygodną, rozkładaną kanapę, łóżko dla pacjentki, a także przewijak i wanienkę dla noworodka. Całość dopełniają dodatki – obrazy, kwiaty czy poduszki, które sprawiają, że świeżo upieczeni rodzice czują się jak w domu. Porodówka to nie jedyne miejsce, które w ostatnim czasie rozwinęło się w szpitalu.
– W ciągu ostatnich dwóch lat, poza porodówką, która otrzymała wysokiej klasy sprzęt oraz nowoczesne wyposażenie, przeprowadziliśmy także termomodernizację, dzięki której wymieniono okna, docieplono dach, a budynek szpitala zyskał nową elewację. Obecnie trwa remont Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Dobiega też końca kolejna duża inwestycja polegająca na gruntownej przebudowie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego. Dzięki tym inwestycjom szpital może konsekwentnie realizować długofalowe plany rozwoju i zwiększania jakości udzielanych świadczeń medycznych – zaznacza Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez.