Teraz gramy:

Title

Artist
Background

II Piekarski Kiermasz Zabawek już niebawem

Autor: w dniu 2022-12-14

Piekarscy społecznicy skupieni wokół grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa organizują II Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. Jaka jest jego idea?

II Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek odbędzie się już w najbliższą niedzielę na Placu Noblistów w Piekarach Śląskich. Będzie to wydarzenie stworzone z myślą o potrzebujących.

II Piekarski Kiermasz Zabawek

W dobie kryzysu wiele osób boryka się z poważnymi problemami i nie brakuje tych, których nie starcza pieniędzy na podstawowe potrzeby. Drożyzna daje się we znaki szczególnie teraz, gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
"Nie każdemu się przelewa, ceny w sklepach szaleją i często człowiekowi brakuje na podstawowe potrzeby. Okres świąteczny to wyjątkowo drogi okres i dość mocno drąży domowe budżety, na tyle, że czasem już brakuje na prezenty dla dzieci. No i tutaj pojawiamy się my. Od pewnego czasu zbieraliśmy zabawki, książki, gry, bajki, maskotki, dzięki mieszkańcom naszego miasta i miast ościennych jesteśmy przygotowani jako pomocnicy Świętego Mikołaja." – czytamy w opisie niedzielnego wydarzenia.
Wszystkie podarunki będą rozdawane dzieciom za darmo w najbliższą niedzielę w godzinach 11.00-17.00.
"Przywitaj się z nami i zabierz prezent dla twojego dziecka, w świątecznej atmosferze, przy radosnej świątecznej muzyce, wypij z nami gorąca kawę, herbatę czy czekoladę, porozmawiamy, pośmiejemy się, pożyczymy sobie na święta i cały przyszły rok. Pamiętaj – nie ma gańby podejść i wybrać coś dla swoich pociech, my jak i uczestnicy tej zbiórki właśnie po to zorganizowaliśmy to wydarzenie" – podkreślają w komunikacie organizatorzy akcji.
Dla najmłodszych przygotowano słodkości i gadżety. Wydarzenie stanie się nie tylko okazją do tego, by odebrać zabawkę, ale także przekazać ją na rzecz potrzebujących:
-Jeżeli nie potrzebujesz prezentu, a wiesz, że w twoim domu leżą sprawne, zadbane zabawki, którymi już twoje dziecko się nie bawi, też zapraszamy, na bank otrzymasz od nas w podziękowaniu bombona, a może coś jeszcze. Nie wyrzucaj , oddaj innym – apelują.
Wsparcia organizatorom udzielają:
 • Miasto Piekary Śląskie
 • ZGK Piekary Śląskie
 • Radio Piekary
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich
 • Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich
 • KLAPS
 • Chłodnictwo-Habura
 • Supeco Piekary Śląskie
 • Wolontariusze Gwoździa
 • Gryfny Fliger
 • Nikos Kacprzak
Podczas kiermaszu będzie można wesprzeć Marcelka Dymka, który wciąż walczy o powrót do zdrowia i o to, by nie doszło do wznowy choroby nowotworowej. Wolontariusze będą kwestować z puszkami fundacji, na jego leczenie. Sprawa jest pilna:
"Szczepionkę można podać MAKSYMALNIE 6 miesięcy po zakończonej immunoterapii. Ostatnie wlewy odbyły się w sierpniu. Maksymalnie w lutym 2023 roku Marcel musi przyjąć pierwszą dawkę szczepionki. Musimy zebrać całość potrzebnej kwoty!" – czytamy w opisie zbiórki