Teraz gramy:

Title

Artist
Background

III Piekarska Ustawka Sportowa coraz bliżej

Autor: w dniu 2024-03-20

Kolejny raz będą wspólnie chodzić z kijami, biegać i jeździć na rowerach. To w ramach III Piekarskiej Ustawki Sportowej. Tym razem uczestnicy rozpoczną z terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na trzecią już w 2024 roku Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się w czwartek 21 marca o godz. 18.00. Tym razem startujemy z MOSiR przy ul. Olimpijskiej i wspólnie rowerem, na hulajnodze, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych wyruszymy do Parku w Kamieniu. Długość trasy to około 5 km.

III Piekarska Ustawka Sportowa – rozpoczną z terenu MOSiR-u

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty to regulamin, oświadczenie uczestnika. Dla tych, którzy chcą oznakować swój rower, niezbędne będzie zgłoszenie do programu.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.