Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Oszukał metodą na BLIK. Szuka go policja

Autor: w dniu 2024-03-20

Mężczyzna za pośrednictwem kodu BLIK wypłacił pieniądze z cudzego konta bankowego. Jego wizerunek został zapisany przez kamerę umieszczoną w bankomacie, a teraz policja publikuje wizerunek i apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji tego człowieka.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło 23 sierpnia 2023 roku. Podejrzewany mężczyzna, wykorzystując komunikator whatsapp i fałszywy link do bankowości internetowej uzyskał dostęp do konta bankowego pokrzywdzonej i za pomocą kodów Blik z bankomatu wypłacił ponad 15 tysięcy złotych w trzech transakcjach.

Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, wypłacił pieniądze z bankomatu zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Plutonu Torpedy 41.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu I Policji w Katowicach pod nr telefonu 47 85 135 00 lub pod adresem e-mail: kp1@katowice.ka.policja.gov.pl .