Teraz gramy:

Title

Artist
Background

III Piekarska Ustawka Sportowa. Z myślą o zdrowiu kobiet

Autor: w dniu 2023-03-28

III Piekarska Ustawka Sportowa będzie kolejną okazją do tego, by aktywnie spędzić czas. Chętni będą mogli oznakować swoje rowery, ale to nie wszystko. 

Wojciech Krawczyk – prezes WOPR Piekary Śląskie wraz z Piekarskimi Kołami zapraszają na III Piekarską Ustawkę Sportową. Ta będzie miała początek dziś o 18.00 w Parku w Kamieniu – przy fontannie. Zebrani rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez przemierzą wspólnie piekarskie ścieżki rowerowe. Meta znajduje się przy budynku MOSiR-u (ul. Olimpijska 3). Długość trasy to 6 km.

III Piekarska Ustawka Sportowa – okazja, by zabezpieczyć rower

Przygotowano coś specjalnego dla rowerzystów. Od godziny 16.30 w parku w Kamieniu będą czekać funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy oznakują rowery osób chętnych, zabezpieczając je przed kradzieżą. Oznakowanie roweru jest szybkie i bezproblemowe. Aby przyśpieszyć przebieg znakowania warto wydrukować i wypełnić dokument znajdujący się TUTAJ. W przypadku posiadania dokumentu zakupu trzeba go przedstawić razem z wypełnionym zgłoszeniem, w przypadku gdy się go nie posiada właściciel roweru musi do zgłoszenia dołączyć wypełnione oświadczenie. Oznakować rower może osoba dorosła, konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości w trakcie znakowania.

Tym razem specjalne niespodzianki przygotowane zostaną dla wszystkich obecnych Pań, ale i dla dzieci nie zabraknie drobnych upominków.

Amazonki obecne podczas "Ustawki"

Podczas tej ustawki gośćmi będą przedstawicielki Piekarskiego Stowarzyszenia Amazonek "Feniks". Wolontariuszki na koniec wydarzenia opowiedzą o swojej działalności, o tym jak ważna jest profilaktyka nowotworowa, samobadanie, a także zaprezentują dla zainteresowanych sposób samobadania piersi. Nie zabraknie również pogadanki piekarskich policjantów, którzy tym razem przygotowali coś specjalnego.

Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą odblasków. Rowerzyści muszą zabrać oświetlenie dla swoich jednośladów. Czas na pokonanie trasy to 60 minut.

WAŻNE: Organizatorzy nie będą czekać na spóźnialskich (osoby, które dotrą po 60 minutach), ale dla tych co zmieszczą się w założonym czasie na mecie czeka niespodzianka.