Teraz gramy:

Title

Artist
Background

III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek już w najbliższą niedzielę!

Autor: w dniu 2023-12-13

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja wyjątkowego, przedświątecznego wydarzenia organizowanego w Piekarach Śląskich. Mowa o III Świątecznym Piekarskim Kiermaszu Zabawek. Poznaliśmy plan wydarzenia.

Już w najbliższą niedzielę 17.12 w godzinach 11:00-16:00 w Piekarach Śląskich na Placu Noblistów, (Centrum-Szarlej, tam gdzie stoi przecudnej urody choinka) odbędzie się "III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek".

-Moi drodzy, od wielu tygodni zbieramy zabawki. Te zabawki chcemy przekazać dzieciakom z rodzin najuboższych, z rodzin, gdzie ważniejszy jest pełny talerz niż faktycznie radość dziecka z zabawek. Po to zbieramy, żeby każdy z dzieciaków dostał zabawkę – mówi organizator wydarzenia Radosław Palacz.

Do tej pory, o czym przekonał się nasz reporter, zbiory zabawek są naprawdę duże. Wśród zgromadzonych przedmiotów znalazły się między innymi: gry, maskotki, samochodziki, sanki, rowery, puzzle, lalki, pistolety zabawkowe, dinozaury, układanki, helikoptery, samoloty, choć nie tylko.

Czy ktoś jeszcze może dołączyć się do zbiórki? Otóż tak. Jest prowadzona do jutra w firmie MSS Meble przy ulicy Wyszyńskiego 46. Zdecydowanie ważniejszy obecnie jest udział w wydarzeniu.

-Zapraszamy serdecznie na sam kiermasz, bo mamy wiele atrakcji. Głównym celem kiermaszu jest rozdawanie zabawek, ale nie tylko, także słodyczy. Oprócz tego będą gry i zabawy dla dzieciaków i rodziców, będzie Święty Mikołaj, będzie Gringe, będzie ciepła kawa, herbata, pizza, wiele, wiele atrakcji, dodatkowo będą śpiewane kolędy – mówi Palacz.

Dodaje równocześnie, że mile widziani są wszyscy goście nie tylko z Piekar Śląskich, ale także innych miast regionu.

-Moi drodzy zapraszam nie tylko mieszkańców Piekar Śląskich, bo zabawki mamy z każdej części Polski, ludzie przynosili, wysyłali. Zapraszam Radzionków, Bytom, Rudę, Świętochłowice, wszystkich sąsiadów – bliskich i dalszych. Żadne dziecko nie wyjdzie od nas z pustymi rękami – dodaje Palacz.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można sprawdzić w mediach społecznościowych, klikając TUTAJ.