Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Innowacyjność i nowe technologie w tarnogórskim Mechaniku

Autor: w dniu 2023-02-24

Innowacyjność i nowe technologie w tarnogórskim Mechaniku. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbywa się dziś IV Konferencja Wiedzy Technicznej. To pomysł na zainteresowanie uczniów wiedzą praktyczną.

4 Konferencja Wiedzy Technicznej odbywa się dziś  w ZSTiO w Tarnowskich Górach. To sposób na łączenie wiedzy szkolnej z praktyczną.

-Kształcenie branżowe nie ma większego sensu bez współpracy z zewnętrznymi podmiotami – stąd też pomysł na tę konferencję. Jest to taka inicjatywa, która pomaga uczniom dowiadywać się o nowościach technicznych i wykształcić umiejętności praktyczne. Technologia rozwija się bardzo szybko, podstawy programowe często nie nadążają. Prezentujemy nowości, aby uczniowie byli bardziej mobilni na rynku pracy – tłumaczy Marcin Ślęzak, dyrektor " Mechanika" w Tarnowskich Górach.

W trakcie konferencji odbywają się zarówno wykłady i prelekcje, jak i  warsztaty praktyczne

Prezentowane są rozwiązania techniczne współpracujących ze szkołą firm i producentów.

– Firmy przedstawiają nam swoje działania i ciekawostki techniczne – to bardzo rozwijające. Zazwyczaj są zapraszane osoby bardzo kompetentne, z dużą wiedzą, którą potrafią w ciekawy sposób nam przedstawić. Technologia rozwija się z dnia na dzień – musimy za nią nadążać – komentują uczniowie klasy maturalnej tarnogórskiego Mechanika.

Konferencja ma charakter bezpłatny. Każdy uczestnik po jej zakończeniu otrzyma certyfikat.