Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: „To wciąż jest nasza wojna”. Wystawa na placu Wolności

Autor: w dniu 2023-02-24

24 lutego 2022 roku to data, która zmieniła bieg historii współczesnego świata. Informacja o ataku Rosji na Ukrainę była wówczas niewiarygodna. Minął rok od rozpoczęcia konfliktu. Z tej okazji w Katowicach prezentowana jest wystawa pod nazwą "To wciąż jest nasza wojna". 

Obchodzimy dziś rocznicę agresji rosyjskiej na Ukrainę. Podsumowaniem tego roku będzie unikalna, wielkoformatowa wystawa "To wciąż jest nasza wojna".

"To wciąż jest nasza wojna". Wernisaż wystawy w Katowicach

Stowarzyszenie Pokolenie we współpracy z Miastem Katowice, Muzeum Śląskim i Fundacją BGK organizują dziś wernisaż wystawy "To wciąż jest nasza wojna", który rozpocznie się o 15.30 na Placu Wolności w Katowicach.

– Każde ze zdjęć pokazuje inny aspekt konfliktu zbrojnego w Ukrainie – mówi Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie, które jest organizatorem wydarzenia. – Jest w tym wiele emocji, ale przede wszystkim jest to kompendium najważniejszych aspektów i skutków agresji rosyjskiej na Ukrainę. Także dla Polaków. Niezwykle ważny jest przekaz: że to wciąż jest nasza wojna. Bo pomoc Ukrainie i jej zwycięstwo to także zwycięstwo demokracji, wolności i ochrona ważnych dla nas wszystkich wartości. – dodaje. 

W ramach wernisażu odbędzie się wydarzenie, podczas którego ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, którzy zaangażowali są od roku w udzielanie pomocy  Ukraińcom, odebrali Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Zdecydowali się przekazać odznaczenia ukraińskim kobietom, które tu, w Polsce, angażują się w organizację pomocy humanitarnej, wspierają procesy adaptacji uchodźców z Ukrainy.

Tuż po zakończeniu wernisażu w Willi Goldsteinów odbędzie się wyjątkowy pokaz pilotażowego odcinka pierwszego na świecie serialu fabularnego o konflikcie zbrojnym w Ukrainie "Wojna 3.0″.

Wstęp jest bezpłatny.

Fot. K. Kalkowski