Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rzucał odpalonymi petardami, ale to nie wszystko

Autor: w dniu 2023-02-24

Pewien mężczyzna rzucał odpalonymi petardami – w ludzi i samochody. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda, ale okazało się, że to nie wszystko, czego się dopuścił. 

Policjanci z Bierunia zatrzymali 53-latka, który rzucał petardami w zaparkowane pojazdy i przechodniów, czym stworzył dla nich spore zagrożenie. To dopiero początek zarzutów, jakie dzisiaj usłyszał. Ma problemy również w związku z tym, co odnaleziono w jego mieszkaniu.

Rzucał odpalonymi petardami

Do zdarzenia doszło 21 lutego, około godziny 20:00, w Lędzinach. Nieznany sprawca na zaparkowany samochód rzucił odpaloną petardę. Na szczęście pojazd był pusty. O sytuacji zostali poinformowani policjanci, którzy pojechali na miejsce. Świadkowie wskazali mundurowym kierunek, z którego ktoś rzucał petardami, jak się okazało nie tylko w zaparkowany samochód, ale również w ludzi.

Policjanci złożyli mężczyźnie wizytę

Stróże prawa udali się pod wskazany adres, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak po chwili stał się agresywny. W jego mieszkaniu znaleziono, na komodzie, broń oraz amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia. 53-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i zdjęcie: KPP w Bieruniu