Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Intel Extreme Masters w Katowicach

Autor: w dniu 2023-02-07

Miłośnicy gier komputerowych odliczają już dni do kolejnej edycji Intel Extreme Masters. W nadchodzący weekend Katowice już po raz jedenasty staną się światową stolicą wirtualnej rywalizacji.

Rywalizacja graczy, targi, eventy i koncerty – to wszystko zapewnia wydarzenie, które od lat nieprzerwanie budzi duże emocje, czyli Intel Extreme Masters.

Intel Extreme Masters – powrót po pandemicznej przerwie

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe po pandemicznej przerwie znów odwiedzą tysiące miłośników gier:

-Mamy nadzieję, że to będzie takiego Intel Extreme Masters, które znamy z czasów przedpandemicznych. Wraca turniej Counter Strike'a, wraca Expo. Wraz z Expo trzy dodatkowe sceny, dodatkowe turnieje. Poza Counter Strike'iem, poza Starcraftem będziemy mieli turniej żeński Counter Strike'a – tłumaczy Aleksander Szlachetko, dyrektor ESL Gaming Polska.

Z organizacji wydarzenia cieszą się władze Katowic.

-IEM stanowił jeden z czynników stymulujących dynamiczny rozwój branży hotelarskiej i konferencyjnej w naszym mieście. Kolejni partnerzy pojawiali się w Katowicach, a wraz z nimi ciekawe miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Idziemy dalej w tym kierunku, dzięki współpracy z partnerami IEM pracujemy nad stworzeniem Dzielnicy Nowych Technologii, czyli HUBu Gamingowo-Technologicznego na terenie KWK Wieczorek – napisał w mediach społecznościowych prezydent Katowic Marcin Krupa.

Organizatorzy spodziewają się tłumów, podobnych, jakie odwiedzały wydarzenie przed wybuchem pandemii koronawirusa.