Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci z Kalet otrzymają nowy radiowóz

Autor: w dniu 2023-02-07

Nowy radiowóz dla Komisariatu Policji w Kaletach. Ma ułatwić patrolowanie trudnych, leśnych terenów.

Policjanci z Kalet w najbliższych dniach wzbogacą się o nowy radiowóz. Podkreślają, że będzie przydatny podczas patrolowania trudnych terenów, a po drugie będzie rzucał się w oczy.

-Będzie w nowych odblaskach, podobnie jak policja w Anglii. Są to nowe wymogi. Z uwagi na to, żeby ten samochód był widoczny dla uczestników dróg. W Kaletach mieliśmy wiele ograniczeń związanych z lasami i przestępczością, która również odbywa się na terenach leśnych. Ten samochód pozwoli nam na wjazd w trudny teren – ma napęd na cztery koła i jest odpowiednio dźwignięty – mówi nadkomisarz Tomasz Olczyk, Komendant Komisariatu Policji w Kaletach.

Zakup terenowego radiowozu typu SUV był możliwy dzięki wsparciu kilku grup. Pomogły Lasy Państwowe, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miasta w Kaletach.

"Nowy samochód terenowy typu SUV z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności działań policji w naszym mieście. Jest to jeden z pierwszych takich samochodów terenowych w powiecie, który ze względu na położenie Kalet wśród lasów, będzie nieocenioną pomocą dla funkcjonariuszy patrolujących m.in. zbiorniki wodne w Zielonej. Niewątpliwie będzie to miało wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego Miasta." – czytamy w mediach społecznościowych Urzędu Miejskiego w Kaletach.