Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Intensywne odpady deszczu przeszły przez region

Autor: w dniu 2023-05-17

Intensywne opady deszczu w województwie śląskim sprawiły, że strażacy musieli interweniować w kilku miejscach na mapie regionu. 

To nie była przyjemna noc. Intensywny deszcz padał na Śląsku, już od wczesnego popołudnia. Dodatkowo, jak informuje IMGW, ostrzeżenie dotyczące podnoszenia się poziomu wód w rzekach będzie obowiązywać do jutrzejszego ranka.

Opady deszczu w województwie śląskim

Lało i wiało – i to miejscami bardzo intensywnie i przede wszystkim długo, ponieważ są miejsca na Śląsku, gdzie jeszcze pada. Intensywne opady deszczu nie mogły pozostać bez efektów. Tych – co istotne – niedużo, strażacy przyjęli szesnaście zgłoszeń o podtopieniach – mniejszych lub większych – co na skalę województwa nie jest aż tak pokaźne. Niemniej pojawiły się pewne utrudnienia drogowe. Przez niemal całą noc nieprzejezdny był bytomski fragment drogi wojewódzkiej numer 94, czyli ulica Frenzla. Tu utworzyło się zalewisko, które strażacy usuwali aż do godziny 3.00 nad ranem. Trudności były także w Siemianowicach Śląskich. Tam problemy występowały na ulicy Konopnickiej, która stała się nieprzejezdna. Problem występował też w dwóch tunelach – w ciągu ulic Kilińskiego i Srokowieckiej, z czym uporano się dopiero dziś około 7.15.

Na podobne historie trzeba się przygotować także dzisiaj. Synoptycy z IMGW ponownie ostrzegają przed intensywnymi opadami – na południu obowiązuje alert drugiego stopnia – miejscami może spaść nawet 50 litrów na metr kwadratowy. Ostrzeżenie obowiązuje do dzisiejszego popołudnia – ale może zostać jeszcze wydłużone.