Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak wybrać najlepszy materiał na taras dla Twojego domu?

Autor: w dniu 2023-05-17

A gdybyś mógł zorganizować przyjęcie albo oglądać zachód słońca z koktajlem po długim dniu pracy? Tarasy są miejscem do refleksji, jak również rekreacji, więc zacznijmy od podstaw: wybór odpowiednich materiałów tarasowych – aby ustawić silne podstawy, zarówno wizualnie i funkcjonalnie.

Od włókna szklanego do betonu, trawy i wszystkich rodzajów drewna, istnieje wiele wspaniałych materiałów do wyboru.

Drewno impregnowane ciśnieniowo

Jest to zdecydowanie najbardziej popularna opcja, ponieważ jest używany na prawie 75% wszystkich nowych tarasów. Ponieważ drewno zostało poddane obróbce chemicznej, aby wytrzymać gnicie, pleśń i owady, a jego cena jest niska.

Konserwacja jest zdecydowanie problemem w przypadku tego rodzaju materiału – ma on tendencję do pękania lub wypaczania się z czasem. W przeszłości drewno impregnowane ciśnieniowo było traktowane arsenianem miedzi chromianu, substancją podejrzaną o działanie rakotwórcze. Obecnie stosuje się mniej toksycznych substancji chemicznych, dzięki czemu jest ono stosunkowo bezpieczne dla domu.

Tropikalne drewno twarde

Prawdziwie luksusowy wybór, twarde drewno tropikalne jest ziarniste, twarde i trwałe, a także naturalnie odporne na problemy takie jak gnicie i insekty. Deski mają one dość wysoką cenę i są dość gęste, co utrudnia wiercenie w nich otworów. Nie bardzo akceptują bejce lub wykończenia, więc jeśli jesteś zdecydowany dodać jeden, upewnij się, że został specjalnie sformułowany dla tropikalnego drewna twardego.

Beton

Wszechstronny, praktyczny, szykowny i nowoczesny, gdy dobrze zaprojektowany, beton jest zaskakująco dobrą opcją materiału tarasowego.To jest bardzo łatwe do czyszczenia podłoże. Możesz użyć betonowych płytek lub zdecydować się na betonową posadzkę samopoziomującą. Więcej ciekawych propozycji na www.mamtoo.pl

Kompozyt

Kompozytowe materiały tarasowe są wykonane głównie z włókien drzewnych i tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, i są jednymi z najszybciej rozwijających się opcji tarasowych dostępnych obecnie. Ponieważ zostały sztucznie stworzone, nie będą się wypaczać ani odłamywać, a także nie będą narażone na gnicie czy insekty. To czyni je naprawdę trwałą opcją, ponieważ nie wymagają zbyt wiele konserwacji.

Trawa

Współczesne, naturalne, spokojne i kolorowe – zamień swój taras w trawnik. Jest to również tańsze w instalacji niż inne rozwiązania. Należy pamiętać, że trawa potrzebuje ekspozycji na słońce, aby się rozwijać. Jeśli używasz go jako materiału na tarasie wokół basenu ze słoną wodą, mogą pojawić się brązowe plamy, gdy woda rozpryskuje.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.