Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Interwencja w centrum miasta. Kobieta trafiła do szpitala, pies do schroniska

Autor: w dniu 2024-03-08

Opieka nad zwierzęciem wiąże się, co wiedzą właściciele czworonogów, z odpowiedzialnością. Tej zabrakło pewnej kobiecie, która trafiła do szpitala, zaś jej podopieczny – do schroniska.
W minioną środę w trakcie patrolu centrum Katowic strażnicy miejscy działający w stolicy regionu zostali poinformowani przez przechodnia, że przy wejściu na dworze PKP od ul. Słowackiego, jest młoda kobieta, która zachowuje się dość dziwnie i ma pod opieką psa.

Kobieta trafiła do szpitala, pies do schroniska. Interwencja strażników w Katowicach

Patrol po przybyciu we wskazane miejsce zauważył młodą kobietę, której zachowanie wskazywało, iż jest pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nią rozmowę, lecz było to bardzo utrudnione, ponieważ nie odpowiadała na zadawane pytania, a dodatkowo miała problemy z koordynacją ruchową. Obok kobiety na chodniku leżał pies w typie owczarka niemieckiego, którym nie była w stanie się opiekować.

W ocenie patrolu stan kobiety narażał ją oraz innych na zagrożenie życia i zdrowia. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zdecydował o transporcie do szpitala.

Pies, do czasu przyjazdu pracownika Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, był pod opieką funkcjonariuszy.